مطالب سایت

پاسخ به سوالات متداول دوربین مدار بسته

در این قسمت به برخی سوالات رایج و متداول در زمینه دوربین های مدار بسته می پردازیم. چنانچه سوالات دیگری در زمینه انتقال تصویر ، اتاق مانیتورینگ و محصولات دوربین مداربسته در ذهن دارید در قسمت نظرات مطرح نمایید.

پاسخ سوالات دوربین مداربسته

پاسخ سوالات دوربین مداربسته

1- منظور از دوربین مدار بسته و سیستم های کنترل تصویری چیست؟
نوع ساده ی این سیستم یک دوربین و یک مانیتور می باشد به طوری که تصاویر متحرک جلوی دوربین بر روی صفحه ی مانیتور قابل نمایش باشد. در حالت پیشرفته تر می توان تعداد دوربین ها را افزایش داد و نیز انواع سیستم های کنترلی از قبیل سیستم کنترل زاویه ی دید ، سیستم بزرگنمایی دوربین ها و سیستم های ضبط کننده و انتقال تصاویر، همچنین سیستم چند پارچه سازی تصویر را به این مجموعه افزود.
۲- انواع دوربین ها به لحاظ کاربرد کدامند؟
۱- دوربین مداربسته فیبری، ۲- دوربین مداربسته  پین هل ،۳- دوربین مداربسته  نیمه صنعتی ،۴- دوربین مداربسته صنعتی ،۵- دوربین مداربسته دید در شب ، ۶- دوربین مداربسته اسپید دام.
۳- منظور از دوربین اسپید دام چیست؟
دوربین اسپید دام یک دوربین رنگی کامل با سیستم کنترل زاویه چرخش و نیز سیستم  زوم یا همان بزرگ نمایی تصویر می باشد.
۴- ولتاژ کار اغلب دوربین ها معمولا چقدر است؟
۱- ۱۲ ولت مستقیم

۲- ۲۲۰ ولت متناوب.

۵- پایه دوربین به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟


به منظور استقرار و قرار گیری صحیح دوربین ها و قابل تنظیم بودن جهت دید.
۶- انواع پایه ی دوربین کدامند؟
۱- ثابت

۲- ثابت مفصلی( جهت استفاده به عنوان پایه ی قابل تنظیم)

۳- گردان (گردان دو حالته و گردان چهار حالته ) که در انواع داخلی و خارجی استفاده میشود.
۷- منظور از پایه ی ثابت چیست؟
به منظور قرارگیری دوربین در حالت ثابت به کار می رود، حرکتی ندارد و دوربین نیز فضای ثابتی را به نمایش می کشد.
۸- منظور از پایه ی مفصلی چیست؟
می توان دوربین را روی آن نصب کرد، دوربین با حرکت دو حالته ( چپ و راست) یا چهار حالته ( چپ و راست – بالا و پایین ) در زاویه ی دید مناسب و مورد نظر به روش دستی تنظیم می شود.
۹- منظور از پایه ی گردان چیست؟
این نوع پایه به خاطر استقامتی که دارد می تواند وزن دوربین گردان را تحمل کند و دوربین نصب شده روی آن هم  می تواند حرکت دو حالته و هم می تواند حرکت چهار حالته داشته باشد.
۱۰- منظور از اصطلاحات پن و تیلت در دوربین مدار بسته چیست؟
دوربین گردان دو حالته را به نام پن و دوربین گردان چهار حالته را به نام پنتلیت می شناسند.
۱۱- منظور از اصطلاحات ( Indoor) و ( Outdoor) در دوربین مداربسته چیست؟
به خاطر تعیین نوع پوشش دوربین ها یا تنظیم نور مناسب آنها در فضا های مختلف دوربین ها را به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم بندی می کنند. یعنی در فضای خارجی حتما باید از دوربین ( آوت دُر ) استفاده کرد.
۱۲- در سیستم دوربین مدار بسته منظور از کاور چیست؟
کاور در واقع محفظه یا پوشش خارجی است که دوربین و لنز در داخل آن قرار می گیرد و نقش محافظ دوربین را دارد.
۱۳- انواع کاور و دوربین های مناسب آنها کدامند؟
۱- کاور کوچک برای دوربین های فیبری و پین هل.
۲- کاور متوسط برای دوربین های فیبری، پین هل و نیمه صنعتی.
۳- کاور بزرگ برای دوربین های ( الف: صنعتی با لنز ثابت، ب: صنعتی با لنز زوم ،ج: صنعتی با لنز ایریز).

۴- کاور سقفی برای دوربین های فیبری و پین هل که روی سقف نصب می شود.
۵- کاور واتر پروف برای دوربین های زوم شونده که این کاور ها می تواند با فن و هیتر داخلی خود در دماهای مختلف محیط، دمای داخلی را ثابت نگه دارد.
۱۴- ولتاژ کار مناسب انواع دوربین ها را چگونه می توان تامین کرد؟
دوربین های ۲۲۰ ولت را مستقیما به برق شهر و دوربین ۱۲ ولت مستقیم را توسط یک منبع تغذیه ی تثبیت شده که آمپراژ آن متناسب با نوع دوربین باشد که حد اقل ۵۰۰ میلی آمپر است.
۱۵- لنز انواع دوربین ها چگونه انتخاب می شود؟
برای دوربین های صنعتی و نیمه صنعتی متناسب با کاربرد و طرز نصب دوربین یک لنز ثابت در نظر می گیرند که روی آن کار گذاشته می شود ولی دوربین های فیبری و پین هل یک لنز اتوماتیک کوچک دارند که روی خود دوربین نصب شده، قابل دید می باشد و می توان آن را تنظیم کرد.
۱۶- اندازه ی انواع لنز ها معمولا چقدر است؟
اندازه ی لنز ها معمولا از ۸/۲ میلی متر، ۶/۳ میلی متر، ۴، ۶، ۸، ۱۲ و ۱۶ میلی متر می تواند باشد که به نسبت مکانی که دوربین کار گذاشته می شود و میدان دیدی که برای دوربین مورد نظر است بایستی این لنز ها را به کار برد.
۱۷- میدان دید و وضوح تصویر لنز ها با افزایش آنها چگونه تغییر می کند؟
با افزایش اندازه ی لنز ها بر حسب میلی متر میدان دید کمتر می شود در عوض جزئیات به راحتی قابل دید است.
۱۸- زاویه ی دید و وضوح جزئیات تصویر برای دو لنز ۸/۲ و ۲۸ میلی متر چه تفاوتی دارند؟
-لنز ۸/۲ میلی متر زاویه ی دید بیشتری را نشان می دهد یعنی مساحت قسمت دیده شده توسط دوربین بیشتر است در عوض وضوح جزئیات تصویر کمتر است یعنی اشیاء در فاصله ی دورتر کوچک تر و با وضوح کمتری نشان داده می شود.
-لنز ۲۸ میلی متر وضوح جزئیات بیشتری را نشان می دهد در عوض زاویه ی دید کمتر می شود یعنی اشیاء در فاصله ی دورتر با مساحت کمتر ولی با وضوح جزئیات بیشتری نشان داده می شود.
۱۹- لنز مورد نیاز یک دوربین چگونه انتخاب می شود؟
همیشه می توان متناسب با موقعیت نصب دوربین و ناحیه ی مورد نظر یک لنز مناسب برای دوربین در نظر گرفت و این نکته را در نظر گرفت که لنز با میلی متر کمتر، زاویه ی دید یا میدان دید یا فضای دید بیشتری را نشان می دهد ولی تصویر در نقاط دورتر، کوچک تر ولی با وضوح جزئیات کمتری دیده می شود لنز با میلی متر بیشتر، زاویه ی دید یا میدان دید یا فضای دید کمتری را نشان می دهد ولی تصویر در نقاط دورتر یعنی با وضوح جزئیات بیشتری ملاحظه می شود.
۲۰- کاربرد لنز های اتو ایریز چیست و سایز های استاندارد آن کدامند؟
شدت نور را روی دوربین تنظیم می کند و مخصوص جاهایی است که شدت نور زیاد است و سایز های مختلفی مانند ۴، ۶، ۸ و ۱۲ درجه دارد.

 

21- لنز های اتو ایریز در چه مکانهایی مورد استفاده قرار می گیرد و اگر به جای آن از لنز معمولی استفاده کنیم تصویر چگونه دیده می شود؟
در جاهایی که شدت نور زیاد است یا دوربین کاملا به سمت نور قرار گرفته باید از لنز اتو ایریز استفاده کرد اگر از لنز معمولی استفاده کنیم تصویر کاملا سفید یا کاملا مات و تاریک دیده می شود.
۲۲- منظور از لنز های زوم کننده چیست؟
در یک مساحت مشخص به نسبت ظرفیت خود لنز می توان فاصله ی اجسام را به تصویر مانیتور نزدیکتر یا دور تر کرد در بعضی از دوربین ها از طریق دستگاه کنترل کننده این لنز قابل کنترل است و در اندازه های متفاوتی مانند ۲۰×۱۰ یا ۲۰×۲۰ می توان به آنها دست یافت.
۲۳- کابل های خروجی از یک دوربین معمولا به چه قسمتهایی تقسیم می شوند؟
کابل تصویر که خروجی تصویری دوربین را دارد ، کابل کنترلی که سیم های مربوط به اسکنر مانند بالا – پایین و چپ – راست و نیز شامل تنظیم کننده ی لنز می شود، کابل ولتاژ که ولتاژ دوربین از طریق آن تامین می شود.
۲۴- هدف از کاربرد سیستم های تقسیم کننده ی تصویری چیست؟
وقتی در یک سیستم مدار بسته تعداد دوربین ها نسبت به  تعداد مانیتورها چند برابر باشد به وسیله ی سیستم های تقسیم کننده ی تصویری می توان تصاویر مربوط به چند دوربین را بر روی یک مانیتور نمایش داد.
۲۵- انواع سیستم های تقسیم کننده ی تصویری کدامند؟
۱- سوئیچرها

۲- کوادها

۳- مالتی پلکسرها.
۲۶- منظور از سیستم سوئیچر چیست؟
سیستم سوئیچر تصویر دوربین ها را به ترتیب و یکی پس از دیگری هر کدام را برای یک مدت کوتاه روی صفحه ی مانیتور نشان می دهد به طوری که وقتی تصویر یک دوربین نشان داده می شود تصویر سایر دوربین ها از دید ما مخفی می ماند یعنی در هر لحظه فقط یک دوربین را می توان روی صفحه ی مانیتور نشان داد یعنی اول تصویر دوربین یک، بعدا تصویر دوربین دو و غیره …
۲۷- سیستم سوئیچر معمولا در چند مدل مورد استفاده قرار می گیرد؟
به صورت ۲، ۶، ۸، یا ۴، ۱۲، ۱۶ کانالی.
۲۸- کابلهای تصویری سوئیچر چگونه نصب می شود؟
به تعداد دوربین ها کابل تصویر به ورودی تصویری سوئیچر وصل می شود یک کابل تصویر هم خروجی سوئیچر را به ورودی مانیتور وصل می کند.
۲۹- آیا تنظیم زمان نمایش هر دوربین در سیستم سوئیچر امکان پذیر است؟
توسط یک ولوم سرعت نمایش تصویر هر دوربین کم و زیاد می شود و این زمان برای کل دوربین ها یکسان است یعنی در سوئیچر این امکان وجود ندارد که مدت  نمایش تصویر یک دوربین طولانی تر از مدت نمایش دوربین دیگر باشد.
۳۰- آیا در سوئیچر صدای دوربین ها را می توان مورد استفاده قرار داد؟
اکثر سوئیچر ها علاوه بر کابل تصویر کابل صوتی متنازل نیز دارند که اگر کابل ورودی از دوربین صدا نیز داشته باشد بتوان صدا و تصویر را توأم بر روی صفحه نمایش و بلند گو داشت.
۳۱- سیستم کواد یک چگونه کارمی کند؟
در سیستم کواد، ۱ یا ۴ تصویره ابتدا مانند سیستم سو ئیچر تصاویر دوربین های ۱ الی ۴ به ترتیب بر روی صفحه مانیتور ظاهر می شود و بعد از تصویر چهارم ، چهار تصویر به صورت همزمان روی مانیتور نشان داده می شود.
۳۲- کابل تصویری کواد ۱ چگونه نصب می شود؟
معمولا به تعداد ۳ یا ۴ کابل تصویر از دوربین ها وارد کواد ۱ شده و یک کابل خروجی از کواد به مانیتور وصل می شود در صورت استفاده از سه دوربین تصویر چهارم تایم یا زمان را نشان می دهد.
۳۳- آیا تنظیم زمان نمایش هر دوربین در سیستم کواد ۱ امکان پذیر است؟
بله- می توان زمان نمایش دوربینی را که اهمیت بیشتری دارد را زیادتر کرد یعنی می توان مدت نمایش تصویر هر دوربین را جداگانه تنظیم کرد و از طریق منوی برنامه ریزی سیستم وارد آن شد.
۳۴- سیستم کواد ۲ چگونه کار می کند؟
ابتدا تصاویر دوربین های ۱ الی ۴ پشت سر هم می آید بعد تصاویر چهار تایی مربوط به آنها به صورت همزمان نشان داده خواهد شد سپس تصاویر دوربین های ۵ الی ۸ به ترتیب پشت سر هم نشان داده خواهد شد.
۳۵- منظور از سیستم مالتی پلکسر چیست؟
وقتی تعداددوربین ها بیشتر، مثلا ۱۶ تایی می شود نمایش پشت سر هم یا غیر همزمان به دلیل فاصله زمانی زیاد چندان اثر بخشی ندارد و نمایش همزمان این تعداد تصویر ارجحیت بیشتری دارد. بدین ترتیب سیستم های مالتی پلکسر می توانند ۸ یا ۹ یا ۱۲ تصویر را به صورت همزمان روی صفحه ی متنیتور نشان دهند و تعداد دوربین ها را به همان تعدادی که است می توان برنامه ریزی نمود و نشان داد در صورت فرد بودن تعداد دوربین ها روی خانه ی آخری زمان و تاریخ را نشان می دهند.
۳۶- چرا در سیستم مالتی پلکسر تنظیم ساعت و تاریخ و نمایش آن دارای اهمیت است؟
زیرا معمولا این سیستم ها مجهز به سیستم ضبط تصاویر می باشند یعنی می توان تصاویر را ضبط کرد، آن را بایگانی نمود و در صورت رجوع به بایگانی تاریخ و زمان لازم خواهد بود.
۳۷- منظور از اسکنر و کنترلر در سیستم دوربین مدار بسته چیست؟
اسکنر روی پایه نصب می شود و دوربین روی آن قرار می گیرد و اسکنر می تواند به کمک حرکت موتور یا موتور های داخلی آن دوربین را در جهات چپ و راست یا بالا و پایین حرکت داد و حتی آن را در مسیر و زاویه مورد نظر قرار دهد. دستگاهی که اسکنر را کنترل می کند کنترلر نام دارد و به وسیله ی دکمه های روی آن می توان دوربین را حرکت داد و حتی آن را در نقطه ی مورد نظر زوم کرد.
۳۸- منظور از حالت خود کار در سیستم  کنترلر چیست؟
اسکنر معمولا می تواند تا حداثر ۳۵۰ درجه حرکت دورانی راست گرد و چپ گرد داشته باشد که اگر بخواهیم این حرکت به صورت پیوسته ادامه داشته باشد بایستی دگمه ی اتو ماتیک در دستگاه کنترلرفعال شود و اگر بخواهیم زاویه دوران را کمتر و روی زاویه ی خاصی تنظیم کنیم بایستی از زایده کوچکی که روی دستگاه اسکنر به شکل پیچ و مهره بوده و در داخل یک شیار زاویه حرکت را مشخص می کند استفاده کرد در این صورت دوربین به صورت پیوسته در زاویه تعیین شده حرکت خواهد کرد در صورت غیر فعال بودن دکمه ی خود کار بایستی به صورت دستی از طریق دستگاه کنترل ، کنترل نمود.
۳۹- منظور از سیستم ( دی وی آر DVR ) چیست؟
( دی وی آر ) در واقع سیستم ضبط کننده دیجیتالی تصویر است که از یک یا دو هارد با ظرفیت بسیار بالا برای ذخیره سازی تصاویراستفاده می کند و بیش از ۲۰۰۰ ساعت تصویر را به صورت فشرده ضبط می کند علاوه بر این تمامی قابلیت های سو ئیچر، کواد و مالتی پلکسر را به صورت یکجا دارد و ازطریق منوی مربوطه می توان سیستم را برای شرایط مختلف برنامه ریزی کرد.
۴۰- منظور از سیستم انتقال تصویر چیست؟
ممکن است بخواهیم تصاویر را به مکان دیگری انتقال دهیم و امکان سیم کشی به آن محل موجود نباشد در این صورت می توان از کارت انتقال تصاویر استفاده کرد که یک نوع آن قابل استفاده بر روی کامپیوتر یا یک مینی  کامپیوتر بوده و از طریق خط تلفن تصاویر را ارسال و در مقصد با دادن پس ورد لازم آن را در یافت می کند.
۴۱- منظور از دوربین اسپید دام چیست؟
کامل ترین نوع دوربین مدار بسته رنگی که دستگاه کنترلرو کیبورد خاص خود را دارد، گردان است و لنز زوم دارد، می تواند شدت نوررا تنظیم کند. دور و نزدیک شدن تصاویر را در آن می توان کنترل نمود روی سقف نصب می شود و تمامی برنامه ریزی ها و فرامین لازم از طریق کیبورد کوچک و خاص آن قابل اعمال است.

۴۲- استابلایزر چیست ؟

جهت جلوگیری آسیب به تجهیزات در مقابل نوسان برق شهر میتوان از استابلایزر یا استابیلایزر بهره برد که به دو دسته استابلایزر تک فاز واستابلایزر سه فاز تقسیم میشوند.برخی به آنها محافظ ولتاژ و یا ترانس برق نیز می گویند.

خلاصه
عنوان
پاسخ به سوالات متداول دوربین مدار بسته
نویسنده
توضیحات
در این قسمت به برخی سوالات رایج و متداول در زمینه دوربین های مدار بسته می پردازیم. چنانچه سوالات دیگری در ذهن دارین در قسمت نظرات مطرح نمایید.
Share Button

موضوعات: آموزش ها, مقاله

یک نظر بگذارید (۱۳۵) ↓

135 نظرات

 1. نن آبان ۱۸, ۱۳۹۳

  دوربین برق دارد و کار هم میکند ولی روی مانیتور تصویر ندارد

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آبان ۲۰, ۱۳۹۳

   مسیر ارتباطی دوربین و مانیتور را چک کنید.در صورت لزوم کابل تصویر را عوض کنید.

   پاسخ
  • محمد بهمن ۸, ۱۳۹۴

   سلام من یه دی وی آر AHD با ۸ دوربین دارم که ۴ تا از این دوربین ها آنالوگ است و بقیه AHD با وصل AHD ها تصویر یکی از آنالوگ ها قطع میشه لطفا بگید من چیکار کنم؟/؟

   پاسخ
   • Mostafa Maleki
    Mostafa Maleki بهمن ۱۳, ۱۳۹۴

    باسلام تنظیمات مد کانال یا مدیریت کانال را چک کنید و از تنظیم ۴ کانال آنالوگ و ۴ دیجیتال مطمین شویددر صورت ادامه اشکال دی وی آر را عوض نمایید

    پاسخ
 2. امید آذر ۲۲, ۱۳۹۳

  سلام و خسته نباشید یه دوربین دارم که ۶۵۰ تی وی ال هستش و لنزش موتور داره و قابل تنظیم خروجی موتور باید به دی وی آر وصل بشه اما دی وی آر این قابلیت رو نداره میخوام ولتاژ دستی بهش بدم چند ولت باید بهش بدم?

  پاسخ
  • مدیر سایت شرکت
   مدیر سایت شرکت دی ۱۶, ۱۳۹۳

   برای اطلاعات بیشتر با بخش فنی تماس بگیرید

   پاسخ
 3. iraj اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۴

  چگونه می شود رمز چهار رقمی برای ورود به سیستم دستگاه جهت ظبط تصاویر را برداشت و رمز جدیدی برای دستگاه تعریف کرد چون رمز قبلی فراموش کرده ام و بخاطر نمی اورم برکل password ورودی را فراموش کرده ام

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki خرداد ۷, ۱۳۹۴

   در اکثر مواقع با ریست کردن بورد دستگاه پسورد به حالت پیش فرض کارخانه در می آید..روش ریست کردن و پسورد کارخانه در دستگاههای مختلف متفااوت است لذا برای این کار با نمایندگی محصول خود تماس بگیرید.

   پاسخ
 4. iraj اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۴

  سلام دوباره سوالم را تکرار میکنم مدل دوربین مداربسته من h246 می باشد یک هارد ۱ترابایت روش نصب کردم دارای ۴دوربین می باشد بعد از نصب تصاویر را قشنگ نشان میدهد اما برای فرمان دهی و ضبط تصاویر باید وارد سیستم ان شد که بعداز کلمه ورودی شماره رمز یا همان password می خواهد که متاسفانه فراموش کرده ام و نمی توانم وارد بخش نرم افزاری دستگاه برای ضبط تصاویر بروم از شما راهنمایی می خواهم که چگونه می شود رمز ان را پیدا کرد یا از بین برد و رمز ان را لغو کرد ازمیان برداشت

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki خرداد ۷, ۱۳۹۴

   با ریست بورد دستگاه پسورد به حالت کارخانه تبدیل می شود ..برای اینکار با نمایندگی محصول خود تماس بگیرید

   پاسخ
 5. مجید تیر ۲۳, ۱۳۹۴

  سلام ای پی مربوط به دی وی ار باید ای پی ولید باشد و ای پی ولیددر کجا استفاده می شود

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki تیر ۳۰, ۱۳۹۴

   با سلام آی پی ولید از طریق ISP در سمت دیگر روتر شما ست می شود…نیازی نیست شما این آی پی را جایی ست کنید و فقط زمانی که از نقطه ای دیگر قصد اتصال به دی وی آر را داشته باشید از این آی پی به عنوان آدرس استفاده می کنید.

   پاسخ
   • هادی اسفند ۱۷, ۱۳۹۵

    با سلام من انتقال تصویر را برا لحظه ای کوتاه که مودم را خاموش و بعد روشن میکنم دارم اما بعد از مدتی دیگر انتقال تصویر ندارم یعنی هر بار که مودم را راست میکنم برای مدتی انتقال تصویر دارم بعد از مدتی دیگر ندلرم

    پاسخ
    • Mostafa Maleki
     Mostafa Maleki فروردین ۱۴, ۱۳۹۶

     این ایراد مربوط به سرور P2P دستگاه شما و یا خط اینترنت شما می باشد.برای تست یک DNS FREE دیگر به دستگاه دی وی آر بدهید.

     پاسخ
 6. رضادلجوان آذر ۳, ۱۳۹۴

  برای پیداکردن پسوردیکه فراموش شده اگر ریست محصول امکان پذیر نبود میتوان از طریق فلش دستگاه رمز عبور جدید داده میشود

  پاسخ
 7. سعید دی ۲۱, ۱۳۹۴

  سلام میشه وصل شدن دی وی آر به گوشی مبایل و دیدن تصویر از راه دور رو بزارید

  پاسخ
 8. داود فروردین ۱۳, ۱۳۹۵

  درود به استاد محترم : بنده دی وی ار از مدل avtech چهار کانال خریداری کردم ، وقتی که دستگاه را از کلید پشت روشن میکنم دستگاه روشن شده و اولین تصویری که بر روی تلوزیون میاد این هست system initial و بعد از چند ثانیه دستگاه به حالت استندبای قرار میگیره و با کنترل هم روشن نمیشه ، ولی با زدن دگمه های کنترل فقط صدای تک بوق از دستگاه شنیده میشه ، در ضمن چراغ روی برد اصلی دستگاه روشن هست ، برای راه اندازی این دی وی ار باید چکار کنم ؟ ممنون از راهنمایی شما ،

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki فروردین ۱۵, ۱۳۹۵

   با سلام ،به احتمال زیاد چیپست پروگرام بورد دی وی آر شما سوخته است و باید تعویض گردد.

   پاسخ
 9. Reza شهریور ۱۴, ۱۳۹۵

  سلام من یکدستگاه دی وی آر آناتوگ دارم که حدود دوسال پیش خریدم ولان بدلیل عدم اطلاعات کافی یک دوربین اچ دی از شما خریداری کرده ام در توضیحات نوشه بودید میتوان دوربین را به آنالوگ سوئیچ کرد لطفا مرا راهنمایی کنید که این دوربین را به دستگاهم وصل کنم متشکرم ۰۹۱۳۹۷۱۰۱۷۵

  پاسخ
 10. رحیم آبان ۲۵, ۱۳۹۵

  با سلام و احترام برای اینکه بتوان انتقال تصویر کرد و تصویر را روی گوشی موبایل رویت کرد ایا با دوربین های انولوگ میتوان استفاده کرد و در ضمن ایا از مودمG4 /3Gایرانسل میشود استفاده کرد برای انتقال تصاویر با کیفیت مطلوب با تشکر

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آذر ۳, ۱۳۹۵

   با سلام و احترام ، با دی وی آر های آنالوگ نیز می توانند انتقال تصویر را انجام دهید به شرط آنکه دارای پورت و نسخه نرم افزار متناسب با سیستم عامل گوشی موبایل مورد نظر باشد.در خصوص مودم نکته اساسی اتصال دی وی آر به اینترنت از هر طریق و نحوه و تکنولوژی انتقال تصویر بصورت P2p یا NAT می باشد.

   پاسخ
 11. reza آذر ۲۰, ۱۳۹۵

  برای وصل دوربی حتما باید دستگاه دی وی ار باشه یا به دستگاه دی جی تال هم وصل میشه؟

  پاسخ
 12. Nima دی ۱۸, ۱۳۹۵

  سلام من یه دو وی ار انالوگ دارم دوتا دوربین انالوگ وصله الان میتوانم دوربین ا اچ دی بهش وصل کنم یا نه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki دی ۲۸, ۱۳۹۵

   با سلام.تکنولوژی قدیمی قادر به پشتیبانی تکنولوژی جدید تر نمی باشد ول عکس این مطلب صادق است.یعنی بوسیله دستگاه ای اچ دی قادر به دیدن تصویر دوربین های آنالوگ خواهید بود

   پاسخ
 13. محمد بهمن ۶, ۱۳۹۵

  با سلام و خسته نباشید یه سوال دارم و اون اینه که تو انتقال تصاویر پی تو پی گفته میشه که این گونه روش انتقال تصویر بعد از یکسال قطع میشه خواستم بدونم این حرف صحت داره واگر این درسته بعد از یه سال بازم میتونم پی تو پی رو باز انجام بدم با تنظیمات مجدد در وی آرم

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki بهمن ۹, ۱۳۹۵

   با سلام،خیر صحت ندارد.فقط احتمال دارد در برخی سرورهای پی تو پی نیاز به اکانت سازی مجدد باشد و اکانت های موقت یکساله باشند.

   پاسخ
 14. شاهرخ بهمن ۲۴, ۱۳۹۵

  سلام آیا روی هر دی وی آری که Ahd باشه میتوان دوربین های Ahd با کیفیت ۱ یا ۲ و یا حتی ۴ مگاپیکسلی نصب کرد؟؟؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki فروردین ۱۴, ۱۳۹۶

   خیر dvr ahd با هر رزولشن دوربین با همان رزولوشن و پایینتر را پشتیبانی می کند

   پاسخ
 15. Saeed اسفند ۷, ۱۳۹۵

  خسته نباشید.من یه مانیتور قدیمی رو.وصلش میکنم به دستگاه dvr مداربسته چراغ مونیتور سبز میشه چند تا چراغ روی مانیتور برای نور رنگ روشنایی…همه با هم شروع میکنه به چشمک زدن و هیچ تصویری ام نمیاد…مانیتور و.دستگاه و.جدا تست کردم سالمن..مشکل از چیه.

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki فروردین ۱۴, ۱۳۹۶

   با سلام .رزولوشن دستگاه دی وی آر خود را کاهش دهید

   پاسخ
 16. مهسا اسفند ۱۴, ۱۳۹۵

  با سلام من از برنامه دوربین نصب شده در کامپیوترم logout زدم کلا دیگه داخل نمیشه چیکار باید انجام بدم

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki فروردین ۱۴, ۱۳۹۶

   سلام حتما می بایست کلمه عبور خود را بیابید کلمه عبور بصورت پیش فرض معمولا ۱۲۳۴۵ یا ۱۲۳۴۵۶ می باشد ای کلمه عبور مخصوص نرم افزار است و ربطی به دی وی آر ندارد

   پاسخ
 17. احمد علی یوسفی خرداد ۱۸, ۱۳۹۶

  سلام ایا می‌شود با یک کابل با تغذیه دو عدد دوربین به دی وی آر متصل کرد؟

  پاسخ
 18. حسین خرداد ۲۶, ۱۳۹۶

  سلام یه چند وقتیه دوربین نصب کردم ولی کیفیت تصویر اش پایینه حتی نمیشه چهره یه نفرو ک رد میشه از جلو دوربین تشخیص داد

  پاسخ
 19. بهنام مرداد ۲۱, ۱۳۹۶

  سلام بنده از منو یک دوربین رو میخواستم خاموش کنم ولی الان کل تصاویر رفته و فقط مارک دىربین روی صفحه نمایانه چجوری میتونم به حالت اول برگردونم و دوربین ها روشن بشن تو صفحه نمایش داده بشن؟؟؟ اطف میکنید سریع جواب بدید

  پاسخ
 20. Pendar مرداد ۲۳, ۱۳۹۶

  سلام خسته نباشید من ۵تا دوربین دارم که هر ۵ دوربین تصویر دارند اما یکی از دوربین ها ضبط نمیکند یعنی در جستوجوی فیلم ، تاریخ و ساعت را وارد میکنم دوربین شماره ۵ نمیاد پلیر ، ۴ کانال را نشان میدهد.

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مرداد ۳۱, ۱۳۹۶

   سلام پلی بک دستگاه شما ۴ کاناله است برای دیدن تصاویر هر کانال می بایست کانال مربوطه را انتخاب نمایید

   پاسخ
 21. حسن مهر ۲, ۱۳۹۶

  سلام خدمت اساتید؛ یه مشکلی دارم که حلش برام خیلی مهمه اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنید. یه dvr دارم مدل SRD-1676DP1T و چندتا دوربین دام روش هست که تصویر دارن و خوب کار میکنن حالا دوتا دوربین برای بیرون میخواستم اضافه کنم که دوربین خریداری شده مدل SCO-6083R هستش، که متاسفانه دوربین روشن میشه ولی تصویر نمیده که تمامی کابلها و پسیو رو چک کردم و احتمالا ایراد از کیفیت بالای دوربینه که به DVR نمیخوره، آیا راهی برای تصویر گرفتن بدون تغییر دوربین هست؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مهر ۱۷, ۱۳۹۶

   سلام ، شما دوربین هایی که خریداری کردین دوربین های ۲ مگاپیکسل سری Wisenet سامسونگ هستن اما دستگاهتون اینهارو پشتیبانی نمیکنه ، تنها راهی که بتونین از همین دوربین ها روی این دستگاه تصویر بگیرین اینه که از طریق منوی روی کابل دوربین ، دوربین رو به حالت آنالوگ ببرین بعد تصویر بگیرین که با این کار کیفیت دوربین میاد پایین .

   پاسخ
 22. اسماعیل مهر ۱۳, ۱۳۹۶

  من یک دوریین هایک دارم زمانی که به دی وی ار نصب میکنم یا تصویر نمیاد و یا اگر هم بیاد سیاه سفید با نویز شدیده.علتش چیه.من دوربین های دیگه رو نصب کردم مشکلی ندارن

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مهر ۱۷, ۱۳۹۶

   این مشکل میتونه از کابل تصویر و آداپتورتون باشه ، حتما این دو تا مساله رو چک کنید.

   پاسخ
 23. محمد مهر ۱۳, ۱۳۹۶

  سلام ایا میشه از یه دوربین ۲ تا خروجی گرفت یکی به دی وی ار یکی به کامپیوتر؟؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مهر ۱۷, ۱۳۹۶

   سلام ، بستگی به نوع دوربین داره روی دوربین های دیجیتال این مساله ممکنه اما روی دوربین هایی که آنالوگ هستن شما اگر هم بتونی ۲ تا تصویر بگیری یکیش روی AV تلویزیون باید باشه

   پاسخ
  • Mehdi آبان ۲۱, ۱۳۹۶

   سلام من ۱۴دوربین ۲ مگاپیکسل نصب کردم ۹تا از یک منبع تغذیه و ۵تا از منبع دیگر اون ۹تصویر زمانی که شب میشه ۷تاش قطع میشه علت چیه. اگه از منبع تغذیه هست چرا تو روز قطع نمیشه؟ تشکر

   پاسخ
   • Mostafa Maleki
    Mostafa Maleki آذر ۲۳, ۱۳۹۶

    مشکل از همون منبع تغذیه هستش ، توی شب دید در شب دوربین ها فعال میشه و آمپر بیشتری از پاور میگیره بابت همونه که شما تو روز تصویر دارین و تو شب نه

    پاسخ
 24. عباسی آبان ۱۳, ۱۳۹۶

  سلام و خداقوت من ۴ تا دوربین دارم که یکی از آنها اخیرا تصویر نداره و نوشته : key release مشکل چیست ؟ چیکار کنم ؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آذر ۲۳, ۱۳۹۶

   دوربین هاتون IP هستن ؟

   پاسخ
 25. امیر آبان ۲۳, ۱۳۹۶

  سلام وقت بخیر دوربین مدار بسته اسپید دامی هست که با رزولیشن ۱۰۸۰p و نرخ فریم ۶۰ بدون اتصال به dvr مستقیما از طریق کابل به led متصل بشه

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آذر ۲۳, ۱۳۹۶

   متوجه نشدم میخواین به LED وصل کنید دوربین رو ؟ برای چه کاربردی ؟

   پاسخ
 26. ارش رفعتی آبان ۲۴, ۱۳۹۶

  سلام.بنده یکدستکاه دوربین سیمکارتی کلورداگ دارم.هرکار میکنم دوربین به سیمکارت داخلش برای ارسال فیلم وصل نمیشه.ازروی تمام دستورالعملهاموجود وهمچنین آموزش کامل سایت شما عمل کردم باز وصل نشدچوندرمحل استفاده خط تلفن وجود ندارد اجبارابایداز اینترنت سیمکارت استفاده کنیم.میخواستم راهنمایی بفرماییید دلیلش چیه؟البته وای فای گوشی موبایل به وای فای دوربین وصل میشه وتصویر میفرسته ولی وای فای دوربین بهسیمکارتداخل دوربین وصل نمیشه.آیاروی سیمکارت اوپراتورها مثل ایرانسل وهمراه اول باید تنظیماتی انجام داد؟ وسوال مهم وآخراینکه آیا دوربین های سیم کارتی درشبکه موبایلی که میخواهیم ازسیم کارت آن استفاده کنیم باید رجیستر شوند؟ ممنون میشم راهنمایی بفرماییدتامشکل حل بشه

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آذر ۲۳, ۱۳۹۶

   بابت انتقال از طریق سیم کارت همیشه مشکل وجود داشته ، راه حل مناسبی که پیشنهاد میشه اینه که سیم کارت رو داخل یک روتر مثل روتر MR200 تی پی لینک قرار بدین بعد از طریق اون از اینترنت سیم کارت استفاده کنید .

   پاسخ
 27. امیر حسین آذر ۲۴, ۱۳۹۶

  برای ضبط تصویر توسط دوربین آنالوگ چه باید کرد

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki دی ۲, ۱۳۹۶

   باید دستگاه دی وی آر داشته باشه + هارد

   پاسخ
 28. محمد دی ۱, ۱۳۹۶

  سلام وقت بخیر آیا دستگاه dvr حتما باید روشن باشد تا از طریق موبایل یا لپ تاپ دوربین ها را کنترل کرد

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki دی ۲, ۱۳۹۶

   بله

   پاسخ
 29. amirmohamad دی ۱۹, ۱۳۹۶

  با سلام و تشکر از سایت خوب و عالیتون.میخواستم بدونم راهی برای اتصال دیوی ار به لبتاب بدون نیاز به ای پی و یا اینترنت وجود دارد لطفا راهنمایی کنید هر چه سری تر ممنون.

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki بهمن ۱۲, ۱۳۹۶

   سلام از طریق نرم افزار cms و در یک شبکه داخلی و نیز از طریق اینترنت اکسپلورر این کار امکان پذیر می باشد.

   پاسخ
 30. ریحانه دی ۲۲, ۱۳۹۶

  باسلام و احترام من در محلی کار میکنم که در اتاقم دوربین نصبه و توسط یک نفر خاص کنترل میشه ولی طبقه توافقی که کردیم قرار شد که دوربین اتاق من تا مدت زمانی تصویری رو نشون نده و ضبط نکنه ، میخواستم بدونم با وجود اینکه هر دو کابل برق و تصویر وصل هستند می توان از طریق برنامه و کانفیگ همانطوری که به من گفته شده تصویر دوربین اتاق من در مانیتور اون شخص نشان داده نشود و ضبط نگردد. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  پاسخ
 31. ایدین بهمن ۲۰, ۱۳۹۶

  ایا بهنگام اضافه کردن یک دوربین به دستگاه دی وی ار تنظیمات مجدد میخاد واسه ضبط یا نه ؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki بهمن ۲۸, ۱۳۹۶

   اگر قبلا کانال مورد نظر تنظیم شده باشد خیر در غیر اینصورت فقط برای آن کانال باید تنظیم شود

   پاسخ
 32. ابراهیم بهمن ۲۸, ۱۳۹۶

  با سلام تو هنرستان ما ۱۲ تا دوربین IP نصب شده که اخیرا تصاویر کل دوربین ها بعد از حدود نیم ساعت قطع می شود. در واقع هر بار که NVR را ری استارت کنیم تصاویر کل دوربین ها را بر روی مانیتور داریم ولی بعد از حدود نیم ساعت تصاویر کل دوربین ها قطع می شود و مجددا مجبوریم NVR را ری استارت کنیم. علت قطع شدن تصاویر چیست. با تشکر

  پاسخ
 33. سجاد اسفند ۲۰, ۱۳۹۶

  سلام عزیزان یه سیستم دوربین رادیویی بستم متاسفانه NVR بعد از چند ساعت IP دوربین ها را عوض میکنه وقتی دستگاه را عوض میکنم تصویر دوربینهای آخری زیاد مکس میکنند و تصویر هم همراه با پرش هست فرکانس رایو ها مشکلی ندارن بالا هستن ممنونم راهنماییم کنید

  پاسخ
 34. سرگل فروردین ۴, ۱۳۹۷

  سلام . کا دوتا از دوربینهای که لازم نداریم قطع کردیم و برداشتم دستگاه هر ۱۵ثانیه یه بار هشدار میده (آلارم) برای اینکه این حالت را حذف کنیم چکار باید کرد

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki خرداد ۵, ۱۳۹۷

   در منوی دی وی آر در قسمت آلارم تنظیمات مربوطه را انجام دهید

   پاسخ
 35. بهدادفر اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۷

  با سلام صدای دوربین من مرتب قطع و وصل می شه و به صورت پارازیتی می شه لطف کنید راه حل اصلاح ان رو بهم بگویید با تشکر

  پاسخ
 36. Reza اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷

  سلام من میخوام دی وی آر و به مودم متصل کنم تا انتقال تصویر روی موبایلم داشته باشم ولی امکان سیم کشی از مودم به دی وی آر نیست دی وی آر توی زیرزمین گذاشتیم به چه طریقی میشه مودم و به دی وی آر وصل کرد و هزینه اش چقدره و آیا شرکت شما انجام میده برامون

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki خرداد ۵, ۱۳۹۷

   با سلام برای راهنمایی با شماره ۰۲۱-۷۷۰۹۱۷۶۶ تماس بگیرید

   پاسخ
 37. شریف اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۷

  یک سوال تو دوربین ip دورانی با وای فای داخلی کار میکنند ( دوربین و موبایل هر دو از یک وای فای استفاده میکنم) و تصویر دارد ولی موبایل در خارج از محدوده دوربین با وای فای دیگر دوربین را نمی‌شناسه و همیشه پیغام the network is busy میده کسی می‌تونه راهنمایی کند با تشکر

  پاسخ
 38. پیمان پزشکی خرداد ۱۵, ۱۳۹۷

  چگونه دو دوربین ptz را به یک دستگاه با برنامه های مختلف وصل کنیم

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مرداد ۱, ۱۳۹۷

   سلام ، متوجه منظورتون نشدم ، اگه منظورتون اینه که تنظیمات دوربین رو تنظیم کنید ، میتوانید روی هر کانال دستگاه دی وی آر تنظیم جداگانه ای انجام بدید

   پاسخ
 39. safieh تیر ۹, ۱۳۹۷

  ازکجا میشه فهمید ک ی دوربین با گوشی کنترل میشه یا نه؟؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مرداد ۱, ۱۳۹۷

   سلام ، دوربین رو به صورت تنهایی اگر دوربین بی سیم نباشه نمیتوان با گوشی کنترل کرد ، اما بابت اینکه مطمئن بشید دستگاه دی وی آر از دور کنترل نمیشه میتونید کابل شبکه ای که به دستگاه وصل شده رو جدا کنید

   پاسخ
 40. حسین تیر ۱۹, ۱۳۹۷

  با سلام ببخشید وقتی که می خواهم روی یک دوربین زوم کنم و یا از حالت زوم خارج شوم و تمام دوربین ها را ببینم تصویر به مدت حدودا ۱۵ ثانیه و سیاه می شود البته گاهی از حالت سیاه بودن خارج نمی شود و باید یک بار dvr را خامو ش و روشن کنم ولی قبلا این مشکل را نداشت اگر امکان داره کسی راه حل مشکل را بهم بگه ممنون میشم

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مرداد ۱, ۱۳۹۷

   سلام ، دوربین اگر قابلیت زوم داشته باشه شما هم از طریق دی وی آر و هم از طریق کنترلر میتونید این کار رو انجام بدید .

   پاسخ
 41. reza مرداد ۳۰, ۱۳۹۷

  با سلام، دوربین داهوا مدل ۱۲۰۰slp که osd منو دارد ناخواسته روی مد آنالوگ گویا قرار گرفته کیفیت کاهش یافته و دیگر دسترسی به منو نداریم! ممنونم میشم اگر راهکاری دارید…

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آبان ۲۱, ۱۳۹۷

   سلام،بررسی کنید که بورد دوربین مذکور UTC ساپورت هست یا خیر در اینصورت میتوان به وسیله دی وی آر به تنظیمات برد دسترسی پیدا کردو مد دوربین را به AHD تغییر داد

   پاسخ
 42. عباس شهریور ۸, ۱۳۹۷

  سلام ایا دی وی ار و دوربینها حتما باید از یک مارک باشند یا میشود هر کدام تولید یک کمپانی مختلف باشند

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آبان ۲۱, ۱۳۹۷

   سلام،خیر الزامی به یکسان بودن مارک نیست صرفا می بایست تکنولوژی یکسان داشته باشند.

   پاسخ
 43. حامد شهریور ۱۴, ۱۳۹۷

  سلام .دوربین من دوربین چرخان وای فای داره .قصد ندارم ببرم رو روتر .و فقط میخوام دوربین فیلم رو روی مموری داخلش ذخیره کنه متاسفانه وقتی دستور ضبط اتومات میدم دوربین شروع به ضبط میکنه ولی بعضی وقتا فایل خراب میکنه بعضی وقتا هم اصلا چیزی ضبط نمیکنه .حالا مشکلش چیه؟

  پاسخ
 44. بهرام مهر ۱۳, ۱۳۹۷

  سلام. میشه لطفا راهنمایی کنید بفرمایید نرم افزار انتقال تصویر در دی وی ار های آنالوگ مولتی استار چیه؟!!

  پاسخ
 45. امین آبان ۲۲, ۱۳۹۷

  سلام سپاس بابت پاسخ شما ۶ دوربین نصب کردم تصاویر عالی ، دستگاه قهوه ساز رو وصل میکنم موقع روشن شدن همه دوربین ها برای چند ثانیه قطع و بعد وصل میشه علت چیه؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آبان ۲۶, ۱۳۹۷

   سلام این به دلیل نوسان برق هستش ، همین مساله ممکنه باعث آسیب دیدن دوربیناتون بشه

   پاسخ
 46. Pari آذر ۶, ۱۳۹۷

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگه هارد رو خاموش کنیم بازم دوربین تصویری ذخیره میکنه یا خیر؟ ممنون میشم پاسخگو باشید

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آذر ۱۴, ۱۳۹۷

   سلام ، متوجه منظورتون از اینکه هاردو خاموش کنید نشدم متاسفانه ، اما اگر هارد به هر دلیلی در حال کار کردن نباشه تصویری روی اون ضبط نخواهد شد .

   پاسخ
 47. Xaniar آذر ۲۸, ۱۳۹۷

  سلام خوبین خسته نباشید من یه مشکلی دارم هر موقع روی دوربین ها زوم میکنم که واضح تر ببینم یا میخاستم فیلم های ضبط شده چند ساعت قبل رو نگاه کنم کلا تصویر بالا نمیاد دلیلش چبه

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki دی ۱۶, ۱۳۹۷

   سلام وقت شما بخیر ، اینجور مواقع مشکل میتونه از نرم افزار دستگاه و یا مشکل خود هارد باشه ، نمیشه با قاطعیت گفت

   پاسخ
 48. مرتضی دی ۱۱, ۱۳۹۷

  ببخشید ممکنه جواب سوالمو بدین

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki دی ۱۶, ۱۳۹۷

   سلام کدوم سوال ؟

   پاسخ
   • مرتضی دی ۱۹, ۱۳۹۷

    سوالم تایید نشده بود پرسیدم پک چهارتایی دوربین آی پی وایرلس ،میشد دو تا دوربینشو روی یک ان وی آر انداخت و دو تای دیگه از همون پک رو روی یک ان وی آر مجزای دیگه ،جای دیگه نصب کرد؟ از نظر آی پی و اینا پرسیدم؟ ممنونم

    پاسخ
    • Mostafa Maleki
     Mostafa Maleki دی ۲۴, ۱۳۹۷

     سلام ، اگه مدل ان وی آر یکی باشه مشکلی ایجاد نمیشه .

     پاسخ
     • مرتضی بهمن ۳, ۱۳۹۷

      ممنونم

 49. ابراهیم دی ۱۷, ۱۳۹۷

  با سلام دوربین من بعضی موقع ها ضبط نمیکنه از برق میکشم چند ساعتی میمونه دوباره میزنم شروع به ضبط کردن میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki دی ۲۴, ۱۳۹۷

   سلام ، این ممکنه مربوط به آداپتور یا هارد دستگاه باشه ، پیشنهاد میشه اول آداپتور دستگاه رو تعویض کنید ، ضمنا تنظیمات ضبط دستگاه رو هم حتما بررسی کنید.

   پاسخ
 50. Navid اسفند ۸, ۱۳۹۷

  شکل کلمه N با ضربه در قرمز رنگ اومده سر تصویر و تصویر دوربین قطع شده خوهشا بگید این کلمه ان چیه و چکار کنم تا تصویرم دوباره بیاد بالا متشکرم

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki اسفند ۱۴, ۱۳۹۷

   سلام ، اگر میتونید از تصویر یه عکس برای همکارامون در شرکت ارسال کنید ، راهنماییتون کنن ، اینجوری نمیشه تشخیص داد مشکل از چی هستش

   پاسخ
 51. نسترن اسفند ۱۲, ۱۳۹۷

  چرا وقتی دستگاه دی وی ار خاموشه و دوربینا روشن تصاویر رو نمیشه روی گوشی داشت؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki اسفند ۱۴, ۱۳۹۷

   دستگاه دی وی آر خاموش باشه هیچ تصویری نمیشه انتقال داد و یا ضبط کرد ، دوربین خودش به تنهایی نمیتونه فرستنده تصویر باشه باید حتما دی وی آر فعال باشه

   پاسخ
 52. علی فروردین ۱۰, ۱۳۹۸

  با عرض سلام من تصاویر را از طریق گوشی دریافت میکنم وبرای ۷ طبقه دوadslاستفاده میکنیم یکی از ساکنین رمز Adsl طبقه ما را عوض میکند و نمی توانیم استفاده کنیم آیا با خودDVR میتوان رمز adslمربوطه را عوض کرد و چکار کنیم که هر آن نتواند رمز Adsl طبقه ما را عوض کند درضمن اعداد gmailمن لاتین است از راهنمایی شما سپاس گذارم

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki فروردین ۱۷, ۱۳۹۸

   با سلام و تبریک سال نو دوست عزیز پسورد ADSL از طریق DVR قابل دسترسی و تغییر نیست.برای جلوگیری از تغییر کلمه عبور توسط غیر می بایست از طریق وب تنظیمات امنیتی کنسول مودم را بدرستی تنظیم نمایید.

   پاسخ
 53. علی فروردین ۱۰, ۱۳۹۸

  سلام آیا میتوان باDVR رمز Adsl را عوض کرد چگونه رمزAdsl دستگاهکه به گوشی وصل میشود عوض کرد سپاسگذارم

  پاسخ
 54. غلامرضا حسینی فروردین ۲۷, ۱۳۹۸

  سلام ممنون از راهنمایی های کامل و مفیدتون .میخواستم بدونم ایا تصویری که روی مانیتور دیده نمیشود قابل انتقال به گوشی هست ؟ یعنی میتوان تصویری رو از مانیتور حڎف کرد و به گوشی انتقال داد ؟

  پاسخ
 55. غلامرضا حسینی فروردین ۲۷, ۱۳۹۸

  ایا تصویری که روی مانیتور دیده نمیشود رو میتوان به گوشی منتقل کرد ؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki فروردین ۲۸, ۱۳۹۸

   سلام ، متوجه منظورتون نشدم شما میخواین واسه دستگاه مثلا مانیتور نذارین و تصاویر رو ببینین ؟ اینکار از طریق انتقال تصویر از طریق شبکه امکان پذیره شما یه بار تنظیمات رو انجام بدید دیگه واسه سرور مانیتور نذارید ولی اگه منظورتون اینکه که یه سری تصاویر روی مانیتور باشه و یه سری تصاویر جایه دیگه نه متاسفانه امکان پذیر نیست ، شما میتونید توی انتقال محدود بکنید که فقط تصویر شماره فلان انتقال داده بشه اما رو سرور نه فقط میتونید حالت نمایش تصاویر رو عوض کنید.

   پاسخ
 56. مهدی اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸

  تفاوت

  پاسخ
 57. سعید اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸

  سلام من دوربین به گوشیم وصل نمیشه داخل شبکه(وای فای)میتونم ببینم داخل خوده مغازه. ولی با نت گوشیم وصل نمیشه چیکار باید کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

   سلام انتقال تصویرتون از طریق IP Static هستش یا P2P ؟ اگه IP باشه که نباید قطعی داشته باشین ، اما اگه از طریق P2P هستش ممکنه سرور هایی که انتقال تصویر از طریق اونا صورت میگیره فعلا قطع باشند.

   پاسخ
 58. یوسف اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸

  سلام. وقتی چند گوشی به صورت آنلاین به دوربین وصله چطور میشه کاری کرد که یکی از گوشی ها یا همشون دیگه دسترسی نداشته باشن و نتونن آنلاین بشن روی دوربین؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

   سلام از طریق دی وی آر میتونید یوزر های مختلف تعریف کنید و به هرکدوم دسترسی تعیین شده بدید

   پاسخ
 59. مهدی حسن زاده خرداد ۲, ۱۳۹۸

  تصویر دوربین قطع اما حرف N قرمز رنگی پایین تصویر کانالی که دوربین بهش وصله میاد ، کابل و برق دوربین همه سالمه و با دوربین دیگه تصور دارم

  پاسخ
 60. ماجد مرداد ۲۴, ۱۳۹۸

  سلام من یک DVR/NVR H.264 دارم که میخوام دوربین ها به صورت اتوماتیک در صفحه ی نمایشگر عوض شود

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مهر ۴, ۱۳۹۸

   میتونید از حالت چرخشی برای دوربینا استفاده کنید که هر چند ثانیه تصویرا خودشون عوض بشن

   پاسخ
 61. علیرضا مرداد ۲۵, ۱۳۹۸

  سلام آیا برنامه ای هست که بشه با گوشی به تنظیمات dvr دسترسی داشت مثلا رمز دستگاه رو عوض کرد یا هارد دیسک رو پاک کرد ممنون

  پاسخ
 62. علی شهریور ۲۰, ۱۳۹۸

  سلام .من دستگاهم مشکل داشت دادم یکی تعمیرش کرد از کجا میتونم بفهمم که اون انتقال تصویر را روی گوشی خودش انجام داده یا نه .؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مهر ۴, ۱۳۹۸

   سلام ، شما برای اینکه مطمئن باشید میتونید آی پی دستگاه یا پورتی که از اون برای انتقال استفاده میکنید رو عوض کنید یا پسوورد دستگاهتون رو عوض کنید

   پاسخ
 63. RAFIEI مهر ۳, ۱۳۹۸

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون ایا امکان اتصال چند نمایشگر به طور همزمان به دی وی آر وجود دارد؟ مثلا کامپیوتر با لب تاب یا کامپوتر با موبایل ایا تنظیمات خاصی لازم دارد؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مهر ۴, ۱۳۹۸

   سلام برای این کار باید از تبدیل ۱ به ۴ وی جی ای استفاده کنید ، ولی برای اتصال موبایل باید از طریق آی پی اتصال داشته باشید

   پاسخ
 64. مسعود مهر ۱۷, ۱۳۹۸

  سلام.روی مانیتور بالا،تاریخ و ساعتو دارم ولی تصویر نیست،همه دوربینا کار میکنن بغیر از این یکی،مشکلش چیه

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مهر ۲۲, ۱۳۹۸

   ؟؟؟؟

   پاسخ
 65. زهرا مهر ۱۸, ۱۳۹۸

  فوری جواب بدید وقتی دوربین قطعه و نوسیگنال زده ضبط میکنه؟؟؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مهر ۲۲, ۱۳۹۸

   با سلام تنظیمات ضبط دوربین الزاما به ورودی تصویر و یا وصل بودن آن ارتباطی ندارد.

   پاسخ
 66. مرسانا مهر ۲۱, ۱۳۹۸

  سلام من یه دی وی ار قدیمی ۱۶ کانال وصل کردن به ۸ دوربین فقط تصویر دوتا رو دارم در صورتی که روی دی وی ار قبلی بر میگردونم همه رو دارم چرا؟ چطور میشه تشخیص داد دی وی ار آنالوگ است یا AHD ؟ آیا امکانش هست تنظیماتی انجام بدم روی ۱۶ کانال همه رو داشته باشم یا نه ؟

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki مهر ۲۲, ۱۳۹۸

   در قسمت تنظیمات مدیر کانال و یا مد می توانید تکنولوژی کانالهای دی وی ار را مدیریت نمایید

   پاسخ
 67. مرسانا مهر ۲۹, ۱۳۹۸

  سلام چطور میشه تنظیمات دوربین عوض کرد تا روی دی وی ار ضعیف تر هم جواب بده

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آبان ۱, ۱۳۹۸

   سلام بستگی به نوع دوربین داره اگه از هر ۴ حالت تصویر پشتیبانی کنه ، میتونید با نگه داشتن دکمه منو به سمت پایین دوربین رو روی مد آنالوگ بذارید ، یا توی خود منوی دوربین میتونید تغییر بدید

   پاسخ
 68. مرسانا مهر ۲۹, ۱۳۹۸

  طول مجاز کابل برای دوربین چقدر است میشه کابل وصله پینه کرد

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki آبان ۱, ۱۳۹۸

   طول مجاز بستگی به جنس کابل داره چیزی نیست که بشه استاندارد گفت ، در مورد اتصال کابل هم میشه اما توصیه نمیشه

   پاسخ
 69. مرسانا آبان ۱۸, ۱۳۹۸

  سلام آیا امکانش هست روی هر کانال dvr رمز گذاشت و کاربر روی موبایل وقتی انتقال تصویر میدیم فقط کانالی رو ببینه که مجاز است

  پاسخ
 70. ابوالفصل دی ۹, ۱۳۹۸

  با سلام من ی دستگاه dvr 4 ch ITR دارم دوربینام هم از برند دستگاه هستش الان برای انتقال تصاویر روی p to p ک میزنم فقط تصویر ی دونه دوربین کانال یکک رو دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki دی ۲۳, ۱۳۹۸

   توی نتظیمات نرم افزار انتفال تصویرتون بررسی کنید که تعداد کانال های دستگاه رو ۴ زده باشید ، بعضی وقتا تعداد کانال رو باید دستی بزنید که همه کانال هارو بیاره براتون

   پاسخ
   • ابوالفصل بهمن ۱, ۱۳۹۸

    ممنونم درست شد

    پاسخ
 71. فاتح دی ۲۵, ۱۳۹۸

  سلام کابل دوربین به دستگاه رسیور وصل نیست ولی شب ها مادون قرمز ش روشن میشه ازچیه

  پاسخ
 72. عظیم بهمن ۱۵, ۱۳۹۸

  سلام، دی وی آر چهار کاناله دارم، یکی دو سال دو دوربین had ۷۲۰p روش نصب بود و حالا دو دوربین had 1080p اضافه کردم با یک آداپتور دیگه که آمپر کم نیاره ولی هر کاری کردم نتونستم چهار دوربین رو همزمان رو مانیتور داشته باشم و فقط سه کانال بالا میآید، جای کابلها رو از پشت ادستگاه عوض میکنم ولی فایده ای نداره. همه لاینها و دوربینها سالم هستن فقط نمیتونم متوجه شوم که چرا نمیتونم همزمان چهار کاناله را داشته باشم اگه چهارمی رو وصل کنم سومی قطع میشه، سومی رو وصل کنم چهارمی قطع میشه یا اولی قطع میشه . ممکنه بفرمائید مشکل از چی میتونه باشه. ممنونم

  پاسخ
  • Mostafa Maleki
   Mostafa Maleki بهمن ۳۰, ۱۳۹۸

   سلام این مشکل عمدتا زمانی بوجود میاد که تکنولوژی یا رزولوشن دوربینهای با هم متفاوت است و دستگاه دی وی آر قادر نیست هر کانال را بصورت جداگانه با دوربین انطباق دهد.سعی کنید بصورت دوتایی (۱ با ۲ و یا ۳با۴) دوربینها را مثل هم انتخاب و استفاده کنید.

   پاسخ
   • عظیم اسفند ۳, ۱۳۹۸

    سلام، خیلی ممنون از راهنمایی شما، شما درست می‌فرمائید و البته خودم هم به این نتیجه رسیدم که دستگاه قادر به ساپورت دو دوربین دو مگاپیکسلی با رزلوژن ۱۰۸۰p نیست و باید حداقل یکی از دوربینهارو یک مگاپیکسل بگیرم که فکر می کنم جواب بده. به هر حال خیلی ممنونم

    پاسخ
 73. امید بهمن ۲۲, ۱۳۹۸

  سلام و خسته نباشید ببخشید من یک دوربین بدون دستگاه وصل کردم مستقیم از دوربین به تلوزیون چند سالی بود خوب کار میکرد الان صبح که روشن میکنم تصویر رو تلوزیون نیم ساعت دیگه میاد میشه بگین چکار کنم ممنون

  پاسخ

یک نظر بگذارید