مطالب سایت

آرشیو برای تیر, ۱۳۹۳

مزایای دوربین اسپید دام

دارابودن ضریب امنیتی بالا و کاربری فوق العاده این نوع دوربین هاست. به طوری که در اکثر مراکز امنیتی که تصویر گویا و واضح برای مسئولین احتیاج است مورد استفاده قرار می گیرد.چرخش ۳۶۰ درجه آنها می باشد،به صورتی که در تمامی زاویه دید ۱۰۰% را برای اپراتور به وجود می آورد. این گردش ۳۶۰ درجه ای دوربین به صورت رفت و برگشت نمی باشدو از میکرو سوئیچ استفاده نمی شود و دوربین در این شکل فضای کمتری را تحت پوشش ندارد.

اسپید دام

اپراتور می تواند با کنترل نرم افزاری این نوع دوربین ها زاویه چرخش را کنترل نمایدو در حالت اتومات این دوربین ها امکانات نرم افزاری بسیار خوبی دارند و می توان برای تک تک دوربین ها برنامه ریزی و دستورات جداگانه ای انتخاب کرد.در این حالت کاربر می تواند نقطه های مورد اهمیت را در تصویر انتخاب نماید و میزان زوم دوربین را هم مشخص نمایدو دوربین را استارت کند. دوربین به صورت شبانه روزی تصاویر را مرور و ذخیره می نمایدودرگیر خصوصیات دوربین های اسپیددام قدرت زوم بالا که رابطه مستقیمی با کیفیت تصویر داراست،می باشد.

حداکثر زوم قابل تشخیص ۳۷ ایکس زوم اپتیکال که زوم واقعی این مدل از دوربین هاست. و ۲۰۰ایکس زوم دیجیتال که رابطه معکوس با کیفیت دوربین داردرا می تئان از مزایای این دوربین ها به شمار آورد.

یکی دیگر از خصوصیات والای دوربین های مداربسته اسپیددام وجود هیتر  و فن اتومات در داخل محفظه فوقانی دوربین می باشد. که در شرایط جوی نا مناسب شروع به کار می کنند. فن سیستم باعث جلوگیری رخدادهایی نظیر سوختن دوربین، نویز تصویر و آب شدن سیم و کابل داخل دوربین ناشی از گرمای بالا و پارازیت تولیدی مدارالکتریکی دوربین که در تصویر به وجود می آید می باشد.

Share Button

موضوعات: آموزش ها, مقاله

یک نظر بگذارید (۰) ←

DVR چیست؟

دستگاهی است که تصاویر را به صورت دیجیتال، مانند دیسک های فلش یا هارد دیسکها ذخیره می کند که با در نظر داشتن افزایش ظرفیت و کاهش قیمت این نوع از حافظه ها ، امروزه سیستمهای دی وی آر توانایی ظبط زمان بیشتری از تصاویر را در مقایسه با ضبط کننده های آنالوگ که انکان ذخیره تصاویر بر روی کاست های ویدوئی را داشتند، فراهم می آورند.

DVR

فاکتورهای مهم در انتخاب دی وی آر DVR
براساس کاربرد در پروژه های مختلف ، فاکتورهایی که در انتخاب سیستم دی وی آر موثر می باشند.
عبارتند از :

  •  تعداد دوربین های قابل پشتیبانی
  •  نرخ فریم در ثانیه
  •  فناوری فشرده سازی تصاویر
  •  ظرفیت حافظه های مورد پشتیبانی
  •  قابلیت کنترل از راه دور
  •  قابلیت تشخیص حرکت
  •   توانایی زمان بندی
  •  توانایی ظبط تصاویر روی سی دی دی وی آر
  •  قابلیت اتصال حافظه ها

 

عملکرد سیستم های دی وی آر DVR
عملکرد آن را می توان به ۲ دسته تقسیم بر پایه سخت افزار و نرم افزار تقسیم بندی نمود.
عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری این سیستم ها در حیطه الگوریتم های فشرده سازی و فیلترهای دیجیتال تصویر قرار می گیرد،در واقع فشرده سازی و اعمال فیلترهای تصحیح کننده تصویر در سیستم های نرم افزاری بر عهده سی پی یو و برنامه در حالی که سیستم های سخت افزاری از چیپ های ویژ

ه ای بدین منظور بهره می برند که نتیجه آن عملکرد بهتری در کیفیت تصویر و هزینه بالاتر این گروه ها از تجهیزات خواهد بود.

 

محافظت از تجهیزات جهت جلوگیری از آسیب

جهت جلوگیری آسیب به تجهیزات در مقابل نوسان برق شهر میتوان از استابلایزر یا استابیلایزر بهره برد که به دو دسته استابلایزر تک فاز واستابلایزر سه فاز تقسیم میشوند.برخی به آنها محافظ ولتاژ و یا ترانس برق نیز می گویند.

 

Share Button

موضوعات: آموزش ها, مقاله

یک نظر بگذارید (۰) ←